Olimpiada de Limba Rusă Modernă
Etapa Naţională, Brăila 19-23 aprilie 2019
MINISTERUL EDUCAŢIEI NAŢIONALE
INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN BRĂILA
Program

  

OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE LIMBA RUSĂ MODERNĂ
BRĂILA, 19  - 23 aprilie 2019

PROGRAMUL COMISIEI CENTRALE

Ziua Orele Activitatea
Vineri
19 aprilie 2019
Începând cu ora 12:00

Sosirea şi cazarea Comisiei Centrale la Hotel Traian, Piaţa Traian, nr. 1, Brăila

17:00 - 19:00 Festivitatea de deschidere - Liceul de Arte "H. Darcleé" Brăila, Calea Galaţi, nr. 31
19:00 - 20:30 Cina - Restaurantul Hotelului Traian
20:30 - 22:00 Şedinţa tehnică a profesorilor din Comisia Centrală - Hotel Traian
Sâmbătă
20 aprilie 2019
7:30 - 8:15 Mic dejun, restaurant Hotel Traian
8:15 - 8:45

Extragerea subiectelor şi multiplicarea acestora la centrul de concurs, Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" Brăila

9:00 - 9:30

Instruirea profesorilor asistenţi

10:00 - 13:00 Sesiune de lucru la centrul de concurs - Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" Brăila
13:30 - 14:30 Masa de prânz, restaurant Hotel Traian

15:00 - 19:00

Proba orală - Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" (în ordinea programării)

19:30 - 20:30 Cina, restaurant Hotel Traian
Duminică
21 aprilie 2019
7:30 - 8:15 Mic dejun, restaurant Hotel Traian
9:00 - 11:00

Proba orală - Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" (în ordinea programării)

11:15- 12:45 Turul centrului istoric al oraşului Brăila
13:00 - 14:00

Masa de prânz, restaurant Hotel Traian

14:15 - 19:45 Evaluarea lucrărilor scrise
20:00 - 21:00

Cina, restaurant Hotel Traian

Luni
22 aprilie 2019
7:30 - 8:15 Mic dejun, restaurant Hotel Traian
8:30

Afişarea rezultatelor iniţiale la proba scrisă - la avizierul Colegiului Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci"

8:30 - 9:30 Depunerea cererilor de vizualizare a lucrărilor scrise şi a eventualelor contestaţii
9:30 - 11:30

Reevaluarea lucrărilor şi soluţionarea contestaţiilor

12:00 Afişarea rezultatelor finale, Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" Brăila
12:00 - 14:00 Activitate în Comisia Centrală
15:00 Masa festivă - restaurant Nemo
Marţi
23 aprilie 2019
7:45 - 8:30 Mic dejun, restaurant Hotel Traian
9:00 - 10:30 Festivitatea de premiere - Teatrul "Maria Filotti" Brăila
11:00 Plecarea membrilor Comisiei Centrale

Inspector General MEN,
Prof. 
 

Inspector şcolar general ISJ Brăila,
Prof. dr. Cătălin Canciu
 
Inspector de specialitate ISJ Brăila,
Prof. Monica Mortu

 

PROGRAMUL ELEVILOR PARTICIPANŢI

Ziua Orele Activitatea
Vineri
19 aprilie 2019
12:00 - 16:00

Primirea şi cazarea loturilor la Hotel Traian, Piaţa Traian, nr. 1, Brăila

17:00 - 19:00 Festivitatea de deschidere - Liceul de Arte "H. Darcleé" Brăila, Calea Galaţi, nr. 31
19:00 - 20:30 Cina - Restaurantul Hotelului Traian
20:30 Şedinţa tehnică cu profesorii însoţitori ai loturilor
Sâmbătă
20 aprilie 2019
7:30 - 8:15 Mic dejun, restaurant Hotel Traian
10:00 - 13:00

Desfăşurarea probei scrise - Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" Brăila

13:30 - 14:30 Masa de prânz, restaurant Hotel Traian
15:00 - 19:00  Proba orală - Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" (în ordinea programării)
19:30 - 20:30 Cina, restaurant Hotel Traian
Duminică
21 aprilie 2019
7:30 - 8:15 Mic dejun, restaurant Hotel Traian
9:00 - 11:00

Proba orală - Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" (în ordinea programării)

11:15- 12:45 Turul centrului istoric al oraşului Brăila
13:00 - 14:00

Masa de prânz, restaurant Hotel Traian

14:30 - 16:30 Plimbare pe Dunăre cu vasul Borcea
17:00 - 19:00

Zilele Culturii Ruse la Brăila, vizionare film, cinematograf Cinefeel, Piaţa Traian, nr. 2

20:00 - 21:00 Cina, restaurant Hotel Traian
Luni
22 aprilie 2019
7:30 - 8:15 Mic dejun, restaurant Hotel Traian
8:30

Afişarea rezultatelor iniţiale la proba scrisă - la avizierul Colegiului Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci"

8:30 - 9:30 Depunerea cererilor de vizualizare a lucrărilor scrise şi a eventualelor contestaţii
9:30 - 11:30

Soluţionarea eventualelor contestaţii

12:00 Afişarea rezultatelor finale, Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" Brăila
12:10 - 12:30 Întâlnire cu reprezentanţii ISS EDU, Iaşi - Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci" Brăila
12:45 - 13:45 Vizionare expoziţie foto "File din natură" - Zilele Culturii Ruse la Brăila
Vizitarea Muzeului de Istorie a Brăilei "Carol I"
13:45 - 16:00 Masa festivă
18:00 - 19:45 Zilele Culturii Ruse la Brăila, vizionare film cinematograf Cinefeel, Piaţa Traian, nr. 2
20:00 - 21:00 Cina, restaurant Hotel Traian
Marţi
23 aprilie 2019
7:45 - 8:30 Mic dejun
9:00 - 10:30 Festivitatea de premiere - Sala Mare a Teatrului "Maria Filotti" Brăila
11:00 Plecarea participanţilor

Inspector General MEN,
Prof. Luminiţa Stoian
 

Inspector şcolar general ISJ Brăila,
Prof. dr. Cătălin Canciu
 
Inspector de specialitate ISJ Brăila,
Prof. Monica Mortu

 

Ştiri
19.04.2019 - REPARTIZARE PROBA SCRISĂ
Puteţi consulta AICI repartizarea elevilor în săli, pentru PROBA SCRISĂ, din data de 20 aprilie 2019.
11.04.2019 - Program Comisie Centrală şi elevi participanţi
Este disponibil programul Comisiei Centrale şi a elevilor participanţi în secţiunea specifică a site-ului Organizare -> Program. Pentru vizualizare program clic aici.
26.02.2019 - Informaţii
Lista profesorilor responsabili pentru judeţele participante la Olimpiada de Limba Rusă Modernă, etapa naţională 2019 este disponibilă aici.
Info Site
Vizitatori
Toate drepturile rezervate © 2019 Olimpiada de Limba Rusă Modernă
Acasă Participanţi Subiecte şi bareme Rezultate Ştiri Contact